Výstavba rodinných domů se stále těší velkému zájmu své klientely, a ta kromě obvyklých technických záležitostí řeší i dispoziční řešení, tvar domu, jeho koncepci a také umístění v krajině. Není to totiž vůbec jednoduché, pořídit stavební parcelu, aby vám vyhovovala, co se týče přístupových cest, inženýrských sítí, patřičného výhledu, lukrativní lokality a také okolní zástavby. A to zdaleka není vše, co musíte rozlousknout, protože si zároveň musíte umět vybrat typ domu, co se týče půdorysu a jeho výšky.
Bungalov versus patrový dům – je vám zřejmě jasné, v čem se tyto dvě stavby liší, a tak se zřejmě budeme opakovat, že bungalovy jsou objekty přízemní, nikoli patrové. Mívají valbovou střechu, která jim propůjčuje zajímavý vzhled, mnohdy natolik atraktivní, že i velmi bohatí zájemci o koupi domu raději stáhnou svůj původní koncept výškové stavby, a rozloží obytný prostor do větší půdorysné plochy. Obrovskou výhodou bungalovů je právě jejich přízemní dispozice, kde máte jednak vše pěkně při ruce, a pak je dům přehledný i co se týče zevnějšku. Necloní vám sluneční paprsky, vaše zahrada získá vzdušnější ráz a budete se na vašem pozemku cítit mnohem lépe než ti, co se krčí v sousedství dvoupatrového domu, a navíc jsou tu sevřeni okolními domy ze sousedství, doslova nalepenými na jejich pozemek.
Půdorys tvaru L – „když bungalov, tak do L“, tak by mohl znít váš slogan, kterým dáváte jasně najevo svůj zájem využít výhodného půdorysu pro výstavbu domovní vyhlídkové terasy. Výklenek, který tu vznikne vyplněním původně „elkového“ půdorysu do obdélníku, lze zastřešit anebo ponechat otevřený, načež se tu dobře uplatní zahradní dřevěný nebo plastový nábytek. Půdorys bungalovu do L enerdomy.cz je ideálním řešením v místech s krásným výhledem, a není snad krásnějšího rána, kdy vystoupíte ze svého domu na jeho zápraží, posadíte se na židli, položíte před sebe hrnek s čajem či kávou, třeba náhražkovou ájurvédskou bez kofeinu, a rozhlédnete se po okolní krajině Třeboňské pánve, Blanského lesa nebo Jizerských hor.