Bydlení v bytě je v mnoha ohledech velmi pohodlné. Dojde-li však na léto, stává se z mnoha bytů skleník, kde je skutečně téměř k nevydržení. Jak tedy zvládat horko v bytě, a jak se trošku ochladit?
Větrejte pouze v noci
Pokud v bytě větráte během dne, pouštíte dovnitř tolik nechtěné horko, čímž si vůbec nepomáháte. Proto je nejlepší větrat především v noci, kdy je vzduch chladnější, ještě lépe za deště. Ráno pak ona zavřete. Můžete použít i speciální rolety, které zabrání slunci, aby se vám přes den hrnulo do bytu, a oteplovalo jej. Nechcete-li si však z bytu udělat kobku, budou ideální rolety noc a den, z nichž některé přes den propouštějí světlo, ale ne přímé slunce.
Led
Od věci také není se začít ochlazovat ledem. Nemusíte si jej však rovnou přikládat na tělo. Postačí po bytě rozmístit několik misek s ledem, který bude do ovzduší propouštět příjemný chlad. Jakmile led roztaje, vylijte obsah misky, a doplňte led nový.
Lavorek
Ačkoliv bazén se vám zřejmě do bytu nevleze, můžete si nohy ochlazovat alespoň v lavorku se studenou vodou. Tím snížíte svoji tělesnou teplotu, a bude vám o poznání lépe.
Klimatizace, či větrák?
Toť otázka. Klimatizace příjemně ochladí místnosti vašeho bytu, avšak spousta lidí se jí brání, kvůli životnímu prostředí, a také chemii. Větrák pak sice dokáže také trošku ochladit, avšak zase rozvíří pachy, včetně pachu potu, které nejsou lidem zrovna příjemné.
Vlažná sprcha
K dalším oblíbeným způsobům ochlazení pak patří vlažná sprcha. Nejlepší je si po sprše utřít pouze nohy, a chodit mokří, což je velmi příjemné, ačkoliv ne zrovna šetrné k vybavení vašeho bytu.
Pitný režim
Nezapomínejte ani na pravidelný a dostatečný pitný režim. Pokud máte žízeň, pociťujete horko o to víc, což není zrovna zdravé, ani příjemné.
Jídlo
Tučné a mastné jídlo zpomaluje organizmus, a tak je také mnohdy důvodem, že se více potíme, a přehříváme. V létě je tedy ideální volit lehké pokrmy ve formě salátů, a ovoce, které je na každém rohu.